Vďaka CarPlay je navigácia jednoduchšia, pohodlnejšia a bezpečnejšia. Po pripojení môžete aplikáciu používať bez toho, aby ste sa pozerali na telefón. Na ovládanie aplikácie môžete používať dotykovú obrazovku alebo tlačidlá na volante a palubnej doske.

Sygic s CarPlay môžete používať dvomi spôsobmi:

 • Bez zakúpenia doplnku Premium for CarPlay – aplikácia bude fungovať pri prepojení s CarPlay bez Premium funkcií (3D mapy, hlasová navigácia, rýchlostné limity, aktuálna rýchlosť). Aplikáciu s CarPlay však môžete používať bezplatne s vyhľadávaním cieľa, 2D mapami, doživotnými aktualizáciami máp a routingom.
 • S doplnkom Premium for CarPlay, ktorý odomkne Premium funckie aj pre použitie s CarPlay. Tento doplnok odomkne v rámci CarPlay tieto funkcie: 3D mapy, hlasová navigácia, rýchlostné limity, aktuálna rýchlosť
  FunkcieBez Premium for CarPlayS Premium for CarPlay
  2D mapyÁnoÁno
  Bezplatné doživotné aktualizácieÁnoÁno
  Offline mapyÁnoÁno
  Offline VyhľadávanieÁnoÁno
  Výpočet trasyÁnoÁno
  Hlasové inštrukcieNieÁno
  Rýchlostné limityNieÁno
  Smerové informačné tabule (návesti)NieÁno
  3D MapyNieÁno
  Aktuálna rýchlosťNieÁno
  Jednoduchý Asistent jazd. pruhovNieÁno
  Miesta na Trase (na telefóne)NieÁno


  S Premium for Carplay addonom môžete využívať svoje zakúpené doplnky (Head-Up Display, Dashcam, Cockpit) na displeji smartfónu počas pripojenia cez CarPlay!

Premium for CarPlay doplnok vyžaduje iOS 12 alebo vyšší. Vyžaduje sa Sygic GPS Navigation verzia 17.6.0 alebo vyššia (skontrolovať verziu si môžete v Sygic aplikácii v menu → Nastavenia → Informácie → O produkte).

Ako prepojiť Sygic so systémom Apple CarPlay?


Pre prepojenie telefónu s Vaším autom prosím postupujte nasledovne:
 1. Uistite sa, že Vaše auto podporuje CarPlay.
 2. Povoľte Siri v aplikácii Nastavenia → Siri a vyhľadávanie → Aktivovať Siri tlačidlom Domov/Aktivovať bočným tlačidlom (zapnutá funkcia Siri je potrebná pre používanie CarPlay vo všeobecnosti).
 3. Naštartujte Vaše auto.
 4. Zapojte USB kábel z telefónu do auta. USB prípojka môže byť označená ikonkou CarPlay alebo Smartfónu.
 5. CarPlay menu sa objaví na obrazovke auta. Spomedzi ikoniek aplikácií si vyberte Sygic.
 6. Teraz ste pripravený vybrať si destináciu a navigovať sa.Alternatívne si môžete spustiť Sygic na telefóne ešte pred pripojením. Keď už aplikácia beží na Vašom telefóne (je možné si aj dopredu nastaviť trasu), jednoducho pripojte telefón k autu pomocou USB kábla a Sygic sa automaticky zobrazí na obrazovke Vášho auta.

Riešenie problémov


Pokiaľ CarPlay nefunguje ako by mal, uistite sa, že Váš iPhone má najnovšiu verziu iOS. Následne vykonajte tieto kroky – po každom kroku vyskúšajte, či už CarPlay funguje: 1. Ak sa CarPlay nespustí automaticky, nájdite ikonku CarPlay na obrazovke Vášho auta.
 2. Reštartujte Váš telefón a auto.
 3. Uistite sa, že Siri je povelené v aplikácii Nastavenia → Siri a vyhľadávanie → Aktivovať Siri tlačidlom Domov/Aktivovať bočným tlačidlom (vypínač vedľa tejto možnosti musí byť zelený).
 4. Ak Váš iPhone nie je detekovaný funkciou CarPlay, uistite sa, že CarPlay nie je zakázaný. V telefóne choďte do aplikácie Nastavenia → Čas pred obrazovkou → Obsah a Súkromie. Ťuknite na Povolené apky a uistite sa, že CarPlay je povolený.
 5. Choďte do Nastavenia → Všeobecné → CarPlay, vyberte Vaše auto a ťuknite na Odstrániť toto auto.
 6. Skontrolujte pripojenie kábla, skúste použiť iný USB kábel a iný USB port, pokiaľ ich máte v aute viac.
 7. Ak je to potrebné, nainštalujte si aktualizácie firmvéru vo Vašom aute.

Ďalšie informácie

Vďaka novej aktualizácii systému iOS 13 vám CarPlay teraz umožňuje nezávisle ovládať aplikáciu na telefóne, ktorá sa líši od aplikácie zobrazovanej na obrazovkách vozidla. V staršej verzii systému iOS toto nebolo možné, takže ak ste na telefóne stiahli Sygic na pozadie, automaticky sa tým zavrel Sygic aj na obrazovke auta. Teraz môžete telefón používať pre ľubovoľnú aplikáciu a Sygic na CarPlay zostane neprerušený. Funguje to aj opačne, môžete na svojom iPhone používať aplikáciu Sygic a súčasne zobraziť inú aplikáciu cez CarPlay!


Poznámky:

 • Toto je možné iba so systémom iOS 13 alebo novším (je k dispozícii pre iPhone 6s alebo novší).
 • Ak spustíte aplikáciu Sygic na iPhone a na CarPlay súčasne, na obrazovke iPhone sú dostupné iba vybrané funkcie (Quick menu, Vyhľadávanie , Add-ony). V tomto prípade sa mapa zobrazí iba cez CarPlay.

Feedback

Was this helpful?

Yes No
You indicated this topic was not helpful to you ...
Could you please leave a comment telling us why? Thank you!
Thanks for your feedback.

Post your comment on this topic.

Post Comment