Aplikácia Sygic Vám vypočíta trasu po tom, čo stlačíte možnosť “Vypočítať trasu” (viď článok Výber cieľového bodu)

Predtým, ako Vás aplikácia začne navigovať, budete mať na výber viacero možností na úpravu a kontrolu trasy.

Obrázok vyššie ukazuje obrazovku Výber Trasy. Obsahuje informácie a možnosti pre Vašu trasu:

 • V ľavom hornom rohu sa nachádza šípka späť, ktorou viete vypočítanú trasu zrušiť a vrátiť sa do hlavnej navigačnej obrazovky.
 • V pravom hornom rohu nájdete tlačidlo “i”, ktoré Vám otvorí okno s podrobnosťami o trase a taktiež s možnosťami úpravy trasy, ako napríklad mód pre chodcov/auto, prípadne zmeny počiatočného bodu.
 • Na mape sa Vám vykreslí jedna až 3 rôzne trasy, ktoré aplikácia našla na základe Vašich nastavení so stručnými informáciami o nich – údaje o dĺžke trasy a odhadovaná dĺžka trvania v malom rámčeku nad trasou. Zelenou farbou budete mať označený počiatočný bod “A”, červenou cieľový bod “B”. Aplikáciou odporúčaná trasa bude zvýraznená tmavšou modrou farbou. Ostatné trasy si viete vybrať kliknutím na rámček s informáciami o trase, alebo kliknutím na bledšie modrou vykreslenú trasu.
 • Na spodnej strane obrazovky nájdete ešte sumár trasy (dĺžka, trvanie, čas príchodu) a tlačidlo “štart”, ktorým spustíte navigovanie po vybranej trase.

Obrazovka s informáciami o trase

Obrazovka s informáciami o trase sa Vám zobrazí vtedy, keď stlačíte ikonu “i” v pravom hornom rohu obrazovky výberu trasy, alebo pri navigovaní cez Rýchle menu v pravom dolnom rohu a následne výberom tlačidla “Informácie o trase”. Pre viac informácii o tomto Rýchlom menu, prosím, prečítajte si kapitolu Rýchle Menu.

V tejto časti nájdete množstvo užitočných informácii o vybranej trase.

 • V ľavom hornom rohu nájdete šípku späť pre vrátenie do predošlého okna.
 • V pravom hornom rohu nájdete tlačidlo v tvare srdiečka, ktoré uloží trasu medzi obľúbené. Pod ikonou s troma bodkami napravo nájdete možnosť Náhľadu trasy. Náhľad trasy Vám ukáže animovanú simuláciu Vami vybranej a vypočítanej trasy, vďaka čom si viete trasu skontrolovať bez pohybu z pohodlia domova (viete tiež zvýšiť rýchlosť simulácie 2x, 4x a 8x).
 • Hore v strede nájdete svoj počiatočný a cieľový bod, vrátane akýchkoľvek prípadných prejazdných bodov.
 • Hneď pod počiatočným a cieľovým bodom sa nachádza lišta s troma tabmi, každá obsahuje iné informácie, ktoré sa rozbalia pod lištou po ich výbere:
  • Dopravné informácie (Traffic) – Tu budete mať vypísané všetky dôležité informácie o dopravných incidentoch na Vašej trase, ak sa nejaké vyskytnú. Na to, aby sa tieto informácie vypísali, potrebujete vlastniť licenciu Premium+Traffic, alebo samostatný doplnok Traffic
  • Rýchlostné radary – Aplikácia Vám tu vypíše všetky radary na Vašej trase.
  • Info – aplikácia Vám vypíše zoznam všetkých odbočiek na vašej trase.
 • V týchto záložkách budete mať na výber ešte 2 ďalšie možnosti:
  • Možnosti Trasy Vám umožnia nastaviť si vyhnutie sa istým druhom ciest, napríklad spoplatneným cestám, diaľniciam, nespevneným cestám, trajektom, atď.
  • Zdieľanie Trasy je funkcia, vďaka ktorej môžete posielať svoje informácie o polohe na Vašej trase komukoľvek, s kým ju cez danú službu zdieľate.

Po tom, čo si skontrolujete všetky informácie o Vašej trase a vybrali, v resp. upravili svoju trasu podľa Vašich preferencii, spustíte ju stlačením veľkého modrého tlačidla štart na spodku obrazovky Výberu trasy.

Potřebujete pomoci ?
Nestyďte se nás kontaktovat zde.

Bylo to užitečné ?

Ano Ne
Označili jste toto téma za neužitečné...
Mohli byste nám, prosím, říct, proč ? Děkujeme !
Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.