Przede wszystkim musimy zainstalować (wirtualne pulpity) VirtuaWin.
Kiedy program zostanie zainstalowany i uruchomiony, wykonujemy czynności w takiej samej kolejności, jak pokazano na w filmie instruktażowym.
!Czerwony okrąg pojawiający się na filmie w momencie kliknięcia oznacza kliknięcie lewym przyciskiem myszy a niebieski prawym !
*W filmie zastosowano kombinację przycisków Ctrl i strzałek w lewo oraz w prawo co oznacza, że będziemy przełączać się między wirtualnymi pulpitami, korzystając właśnie z tych kombinacji klawiszy. Oczywiście jest to tylko przykład i można zastosować swoje własne ustawienia. W zakładce „Expert” aplikacji została wybrana opcja „Z order”, która ma znaczenie w momentach przełączania się między wirtualnymi pulpitami. Jeśli pulpity i okna w nich wyświetlane przełączają się zbyt wolno, należy spróbować innych trybów dostępnych w aplikacji.
Na przykładowym filmie video utworzyliśmy 5 wirtualnych pulpitów. Są to:
- 1 – Panel główny – to na tym pulpicie umieścimy główne okno platformy.
- 2 – Seria „A” i „B” – ten wirtualny pulpit jest przeznaczony dla okien serii „A” i „B”.
- 3 – Grupy 1 do 8 – tutaj rozmieścimy 8 okien grup. – (na filmie zapomnieliśmy dopisać 1 – 8)
- 4 – Liczby niskie 0 do 18 – tutaj rozmieścimy 19 okien liczb niskich oraz statystyczny wykres słupkowy.
- 5 – Liczby wysokie 19 do 37 – tutaj rozmieścimy 18 okien liczb wysokich, statystyczny wykres słupkowy oraz dodatkowo logo platformy.
*Ilość pulpitów, ich kolejność oraz ich nazwy są schematem, który według nas jest najbardziej intuicyjny w obsłudze, jednak użytkownicy mogą mieć swoje własne preferencje. Ktoś, kto w swojej grze preferuje np. kontrolę wykresów serii bądź grup, nie będzie musiał tworzyć pulpitów wirtualnych dla okien liczb. Ilość, nazwy oraz kolejność pulpitów wirtualnych można zmienić w każdej chwili i dopasować do siebie.
Post your comment on this topic.